• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret238911
Grand.Okmeydanı


Grand Okmeydanı Balo Davet ( Okmeydanı Düğün Salonu) olarak, birlik ve beraberleğimizi sürdürmek adına salonumuzda gerçekleştireceğimiz Düğün, Nişan, Kına etkinliklerinde Karabalçık Köylülerine özel İndirim yapılacaktır.

Saygılarımızı arz ederiz...
Ziyaretçi Defteri
-- REKLAM --
Site Haritası
Uğur DAĞ
bekenbey@hotmail.com (Skype)
SGK'dan önemli açıklama
04/12/2013

AA

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, Dr. Hasan Doğan'ın İstanbul Tabip Odasınca düzenlenen bir toplantıdaki kimi sözlerinin, bugün bazı basın yayın organlarında yayınlandığı anımsatıldı.

Açıklamada, Doğan'ın, "SGK'nın vatandaşlara ait sağlık bilgilerini yüksek fiyata sattığı, söz konusu bilgilerin nasıl ve ne amaçla satıldığı ve bu bilgilere herkesin ulaşabilir hale geldiğine" dair ifadelerinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.     

Kişisel ve ticari sır niteliğindeki verilerin korunmasıyla ilgili olarak, genel sağlık sigortalısına ait sağlık bilgilerinin gizliliğinin esas olduğu kaydedilen açıklamada, "Sağlık verilerinin paylaşımında anayasada, kanunlarda ve uluslararası sözleşmelerde yer alan özel hayatın gizliliğine ve ticari sır niteliğindeki verilerin korunmasına ilişkin hükümler esas alınmaktadır. Verilerin paylaşılıp paylaşılamayacağına ve paylaşılması halinde ise sözleşme yapılarak belirlenen ücret karşılığında veri paylaşımı yapılmasına Veri Paylaşımı Kurulunca karar verilmektedir" ifadesine yer verildi.    

Açıklamada, Kurul kararına istinaden, bir aracı şirket ile SGK arasında 19 Ekim 2012'de, genel sağlık sigortası verilerinin paylaşımına ilişkin sözleşme imzalandığı ve bu sözleşmenin 25 Kasım'da yenilendiği bildirildi.  

Kişisel veriler üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır

Sözleşmenin sadece söz konusu şirketle yapılmadığı, mevzuatlar kapsamında veri talebinde bulunan 2 firma ile daha sözleşme yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:     

"Ayrıca Türk Kalp ve Sağlık Vakfı ile 21 Mart tarihinde ortak çalışma sözleşmesi de imzalanmıştır. Buna ek olarak Veri Paylaşım Kurulunca 3 firmaya ait talep daha kabul görmüş ve sözleşme imzalanmak üzere ilgili firmaların evraklarını tamamlaması beklenmektedir. Bu konuda kullanım haklarının tek bir kişi ya da şirkete verildiği herhangi bir ihale süreci söz konusu değildir. Mevzuatta yer alan gereklilikleri yerine getiren gerçek ya da tüzel tüm kişiler ile sözleşme yapılabilmektedir.

Mahkeme talepleri, soruşturmalar ya da kişilerin kendi bilgilerini talep etmeleri gibi mevzuatta sayılan durumlar haricinde hiçbir durumda sigortalılara ait kişisel veriler üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır. Şirketlere ya da ilaçlara ait veriler ise yalnızca ilgili ürün sahibi ile ya da muvafakatı çerçevesinde üçüncü kişilerle ücretli olarak paylaşılabilmektedir." 1687 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İBB Meclisi’nde görücüye çıkan Okmeydanı Planları yeniden oylandı - 12/12/2014
Beyoğlu’nda 50 yıldır beklenen ve 1 milyon 650 bin metrekarelik alanı kapsayan Okmeydanı planlarına bir kez daha onay çıktı.
Yüzbinlerin beklediği kanun kabul edildi - 08/12/2014
TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti.
Yolsuzluk raporunda Türkiye'ye iyi not - 03/12/2014
Uluslarararası Şeffaflık Örgütünün yıllık raporuna göre notu düzelen Türkiye 2014'de yolsuzlukla mücadelede 175 ülke arasında 64'üncü sıraya yükseldi; Danimarka bu yıl da yolsuzlukla mücadelede birinci ülke
Şampiyonlar Ligi maçlarının yayın hakkını Türk Telekom satın aldı - 26/11/2014
TTNET, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının Türkiye yayın haklarını 2015 - 2016 sezonundan başlayarak 3 sezon için satın aldığını KAP'a açıkladı.
Mehmet Baransu gözaltına alındı - 22/11/2014
Gazeteci Mehmet Baransu gözaltına alındığı bildirildi. Baransu gözaltına alındığını kendi Twitter hesabından duyurdu.
8 kişi için kötü haber! '301 kez 25 yıl hapis' - 04/11/2014
301 işçinin öldüğü Soma'daki maden faciasıyla ilgili Soma Cumhuriyet Başsavcılığının fezlekesinde her bir ölüm için tutuklu sanıkların 25 yıla kadar hapsi istendi.
Türkiye'den Suriye'de tampon bölge hazırlığı - 19/09/2014
Türkiye, IŞİD'den kaçanları karşılamak üzere Suriye'de bir tampon bölge hazırlamak için düğmeye bastı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun... - 30/08/2014
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...
Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı - 23/08/2014
Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı
 Devamı