• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret238908
Grand.Okmeydanı


Grand Okmeydanı Balo Davet ( Okmeydanı Düğün Salonu) olarak, birlik ve beraberleğimizi sürdürmek adına salonumuzda gerçekleştireceğimiz Düğün, Nişan, Kına etkinliklerinde Karabalçık Köylülerine özel İndirim yapılacaktır.

Saygılarımızı arz ederiz...
Ziyaretçi Defteri
-- REKLAM --
Site Haritası
Uğur DAĞ
bekenbey@hotmail.com (Skype)
Pars ve Atmaca tetikte topçular hazır bekliyor!
15/03/2014

 Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprak parçasının bulunduğu bölgenin El Kaide kontrolüne girmesinin üzerine TSK teyakkuza geçti. Herhangi bir saldırı durumunda TSK hava ve karadan harekete geçecek. 

Suriye sınırları içinde yer alan ve Mehmetçik tarafından korunan Caber Kalesi’ndeki Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu bölge önceki gün El Kaide’ye bağlı IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) güçlerinin eline geçince Türkiye alarm verdi, TSK planını harekat hazırladı. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’a da sunulan plana göre, Süleyman Şah Türbesi’ne bir saldırı gerçekleşirse, TSK, kara ve hava unsurlarını devreye sokacak. Bu kapsamda Diyarbakır’daki 181. Pars ve 182. Atmaca Filo’larının da tetikte bekletildiği öğrenildi. Daha önce Kuzey Irak’taki PKK kamplarına operasyonlar düzenleyen ve sınır ötesi tecrübesi olan her iki filoda da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın seçkin savaş pilotları hizmet veriyor. 

Türbeye takviye yapıldı

Suriye sınırındaki topçu bataryaları da türbenin korunmasında devreye sokulacak. Türbe için karadan destek timi de olası bir saldırı durumu için oluşturuldu. Türbeye iç güvenlik harekatı tecrübeli asker takviyesi de yapıldı. Yaklaşık 25 askerin koruduğu türbedeki tam asker sayısının kaç olduğu “istihbarata karşı koyma tedbirleri” nedeniyle gizli tutuluyor. Karakol ve türbe Türk toprağı sayıldığı için olası bir saldırı durumunda angajman kuralları gereği askerlerin misliyle karşılık verme hakkı bulunuyor. Türkiye’nin olası bir hava harekatı durumunda Esad yönetiminin türbe bölgesindeki hava sahasını kullanıma kapatıp kapatmayacağı ise bilinmiyor. 1632 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İBB Meclisi’nde görücüye çıkan Okmeydanı Planları yeniden oylandı - 12/12/2014
Beyoğlu’nda 50 yıldır beklenen ve 1 milyon 650 bin metrekarelik alanı kapsayan Okmeydanı planlarına bir kez daha onay çıktı.
Yüzbinlerin beklediği kanun kabul edildi - 08/12/2014
TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti.
Yolsuzluk raporunda Türkiye'ye iyi not - 03/12/2014
Uluslarararası Şeffaflık Örgütünün yıllık raporuna göre notu düzelen Türkiye 2014'de yolsuzlukla mücadelede 175 ülke arasında 64'üncü sıraya yükseldi; Danimarka bu yıl da yolsuzlukla mücadelede birinci ülke
Şampiyonlar Ligi maçlarının yayın hakkını Türk Telekom satın aldı - 26/11/2014
TTNET, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının Türkiye yayın haklarını 2015 - 2016 sezonundan başlayarak 3 sezon için satın aldığını KAP'a açıkladı.
Mehmet Baransu gözaltına alındı - 22/11/2014
Gazeteci Mehmet Baransu gözaltına alındığı bildirildi. Baransu gözaltına alındığını kendi Twitter hesabından duyurdu.
8 kişi için kötü haber! '301 kez 25 yıl hapis' - 04/11/2014
301 işçinin öldüğü Soma'daki maden faciasıyla ilgili Soma Cumhuriyet Başsavcılığının fezlekesinde her bir ölüm için tutuklu sanıkların 25 yıla kadar hapsi istendi.
Türkiye'den Suriye'de tampon bölge hazırlığı - 19/09/2014
Türkiye, IŞİD'den kaçanları karşılamak üzere Suriye'de bir tampon bölge hazırlamak için düğmeye bastı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun... - 30/08/2014
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...
Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı - 23/08/2014
Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı
 Devamı