Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.67342.6841
Euro2.97282.9848
Site Haritası

Anasayfa

 
 Aidat ve Bağışlarınızı banka hesap numaralarımıza yapabilirsiniz.
 Derneğimize üye olmak daha kolay
 Köyümde bir fidanım olsun...
 Derneğimizin kadın kolları kuruldu....
 Logomuz son şeklini aldı...
 2014-2015 Öğretim Yılı Burs Kayıt
 Sizde yazar kadromuza katılın
Arşiv >>  

PENDİK DERNEKLER VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU

HALKA VE KAMUOYUNA DUYRULUR

İstanbul ili Pendik İlçemize bağlı olarak faaliyet gösteren Dernekler ve STK’lar olarak, bölgemizde bulunan ve toplumumuzun tamamını etkileyen sorunlarda siz değerli Basın Mensupları ve Halkımıza aşağıda yazılı olan bölgemizin sorunlarını anlatmak ve çözümü konusunda bize canı gönülden yardımcı olacağınızı düşünmekteyiz.

  1. 1-Kavakpınar Mahallesi girişinin E5 yoluna bağlanması(Hava alanı yolundan dolayı  marketlerin olduğu bölgeden dolaşılarak mahalleye girilmesi ve mevcut Garanti bankasının binasının tamamlanması ile trafiğin daha da  yoğunlaşması insanların evlerine ulaşması konusunda sıkıntılar yaşaması)

 

  1. 2-Kavakpınar Mahallesi Pendik ilçesinin en büyük mahallelisinden biri olan ve yaklaşık % 30’u Alevi yurttaşlarımızın bulunduğu bu Yurttaşlarımızın yıllardır özlemini çektiği ibadetlerini ve Cenazelerini kaldırabilecekleri bir Cemevi projesinin acilen 2015 yılı içerisinde başlanması ve Pendik dernekler Platformunda bulunan Derneklere 5393 sayılı Belediye Kanunun 15. Maddesinin dördüncü fıkrasına istinaden belediye meclisi kararı ile ücretsiz veya düşük bir bedelle amacına uygun kullanılmak kaydıyla arsa tahsisinin yapılması ve Belediyemizin de 4734 sayılı Kamu İhale Yasasına istinaden bir an önce ihaleye çıkarak yapımının ihale edilmesi ve bu mağduriyetlerin Pendik Dernekler Platformu olarak sonlandırılmasını istiyoruz.

 

 

  1. 3-Kavakpınar Mahallesi ve Şeyhli bölgesinde bulunan BESLER GIDA VE SAN. TİC. A.Ş. tarafından işletilen yağ fabrikası yıllarca çevreye kötü kokular yaymaktadır yüzlerce şikayet olmasına rağmen hiçbir sonuç alınamamıştır. Çevre kirlenmesi sadece toprak, su ve hava ortamlarının kirlenmesi olarak görülmemelidir. Anaerobik ayrışma (havasız ortamda biyokimyasal parçalanma) sonucu amonyak, hidrojensülfür anorganik olarak; amin aldehit, alkol, karnonilmerkeptan ve yağ asitleri gibi organik olarak osmogen (Kötü koku yayan) maddeler oluşturmaktadır. Bu koku yayan gazlar yüksek konsantrasyonda zehir etkisi gösterebilmektedir.Yaşam alanlarımızdan bu tip sanayi kuruluşlarının şehir dışına taşınması önceliğimiz olmakla birlikte çevreye yayılan bu kötü kokuların ne oranda verildiği bu oranların üzerindeki etkileri bölgede yaşayan KOAH, solunum yolu ve kalp yetmezliği olan hastalar üzerindeki ölümcül etkilerinin bilimsel olarak araştırılması ve kamuoyuna ve bölgede yaşayan halkın bilgilendirilmesi acil çözümler üretilmesi gerekmektedir.

 

  1. 4-Bölgemizde yaşanan imar uygulama planlarıyla arsa sahipleri bir birleriyle anlaşmaya mecbur kılınmakta veya Müteahhitlere vermeye mecbur kalmaktadır. Hazine arazisinde yıllardır ikamet eden ve her türlü Devlet hizmetini alan arsa sahiplerine ya evlerinin boşaltılması yada düşük bir bedel ödeyerek 30, 40 yılını yaşamış olduğu bölgelerden terk edilmeye zorlanmaktadır. Arsa sahiplerinden kesilen payların 2886 sayılı Devlet İhale yasasına göre Milli Emlak Müdürlükleri tarafından Yüksek bedellerle vatandaşa geri satmaktadır. Bu sorunların çözümlenmesinde değerli katkılarınızı sağlamanız dileği ile saygılarımızı sunarız;
  2. 18/06/2015

Platform Genel Koordinatörü

       Abdullah KESKİN

 Ne kadar paramız var ? 

31.12.2014 tarihi itibari ile denetim raporumuzu bilgilerinize sunarız.

Denetim raporumuzu görmek için lütfen aşağıdaki büyüteçi tıklayınız....


 Soru: Neden aidatlar 50 TL oldu ?
Cevap içinLütfen Burayı Tıklayınız...
                                    
Aidatlar ile ilgili bilgilendirme için lütfen BURAYI tıklayınız-->>>>  AĞAÇLANDIRMA KAMPANYAMIZA KATILANLARI GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ <<<<--


İş bankası hesap numaramıza havale yaparak kampanyamıza katılabilirsiniz.Her ağaç 5 TL dir.
İş Bankası hesap numaramız:
IBAN no:TR66 0006 4000 0011 2920 4529 96

Evlenecek çiftlere büyük fırsat

Derneğimiz ile Asya Moda arasında yapılan işbirliği ile evlenecek gençlerimize indirimli olarak gelinlik ve damatlık temin edilecektir. Bu işbirliği ile yeni evlenecek gençlerimizin yükünü bir nebze olsun hafifletmek istiyoruz.

Gelinliklerin fiyat aralığı 400 TL ile 1.500 TL arasında olup, derneğimizin göndermiş olduğu gençlerimize özel indirim uygulanacaktır.

Damat adaylarının da kıyafetlerinde özel indirimler uygulanacaktır.

Konu ile ilgili; 
Derneğimizden:Suat Kutbay (Başkanımız)'la iletişime geçilirse gerekli yardımlar sağlanacaktır. Tel:0532 466 89 62
Aynı tarihlerde çakışma olmaması için;
Düğün veya kurban yemeği tarihlerinizi  sitemizde yer alan Düğün Tarihlerimiz bölümüne baktıktan sonra ayarlayınız. 
Şayet istenen tarihe daha önce alınmış bir etkinlik varsa çakışma olmaması için talebiniz değerlendirilmeyecek ve mesaj atılmayacaktır.Bilgilerinize sunar , anlayışınıza teşekkür ederiz.  
Derneğimize ONLİNE kayıt olabilirsiniz. Kayıt için BURAYA   tıklayınız.

Derneğimizin ilk ONLine üyesi Yücel ONAY olmuştur.Yücel kardeşimize teşekkür ederiz. Gençlerimizden derneklerine sahip çıkmalarınız istiyor yeni üyelikler bekliyoruz.


sivas.karabalcik@gmail.com    
bilgi@karabalcik.org


İletişim Telefon:0536 850 1038 -Doğan DağÜyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret48613
Eleman Aranıyor
!!  Eleman Aranıyor !!

Tekinler Mühendisliğe

Beylikdüzündeki işyerine gece bekçisi alınacaktır.
İrt.Orhan Tekin-0532 517 5780

Baykar Mühendisliğe 

Tuzla Sedef Tersanesi'nde 
Raspa boya işinde çalışacak,18 yaşından büyük vasıflı-vasıfsız
elemanlar alınacaktır.
İrtibat Telefonları:
Özgür Çağlar:0533 506 2730

Not: Eleman ilanlarınızı sitemizde ücretsiz yayınlıyoruz.
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün
Haber
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 26° 11°
Takvim
Saat