• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret282012
Davetiye
Ziyaretçi Defteri
-- REKLAM --
Site Haritası

MADIMAK Carina’nın günlüğü
30/08/2015

   

   

Sivas Katliamının tek yabancı kurbanı Hollandalı Carina Cuanna’nın günlüğü filme konu oldu. Günlükten yola çıkılarak, Sivas Katliamı anlatıldı. Çekimleri biten film izleyici ile buluşmayı bekliyor. Sivas Katliamını ilk kez beyaz perdeye taşıyansa genç yönetmen Ulaş Bahadır oldu.

filmde hollandalı bir kız kadınlar hakkında bir tez hazırlıyor tezde türk kadınlarının olmasınıda istiyor ve türkiyenin bagrına sivasa geliyor sivasta madımak otelinde kalıyor.Film 25 eylül 2015 de Sinemalarda.

Ulaş BAHADIR'la  yapılan bir röportaj,

Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren Hollandalı gazeteci Carina Cuanna’nın hikâyesiyle sizi buluşturan ne oldu?

İstanbul’a gelmeden önce, ailemle Ankara Tuzluçayır’da yaşıyordum. Tuzluçayır Cemevi başkanı Carina’nın günlüğünü hediye etmişti. Yabancı bir ismin orada olduğunu ve yaşamını yitirdiğini bilmiyordum. Dolayısıyla Carina’nın günlüğünü okuduğumda çok etkilenmiştim. Çünkü her şeyi öyle güzel anlatmış ki, roman diliyle. Misafir olduğu Sivri ailesi, Sultan hanımın tavırlarını,  Carina’ya karşı olan samimiyetlerini tatlı bir dille anlatmış. İstanbul’a gelirken de, hani bazen çok istekli ve çok sevdiği şeyleri kitapları yanında getirir ya ben de Carina’nın günlüğünü yanıma almışım. Sinema akademisi bittikten sonra daha önce yazdığım filmler vardı. Onlar için uğraşırken, bir gün Carina’nın günlüğünü elime aldım. Bir okudum dedim ki, hani benim hissiyatımda Madımak anlatılacaksa böyle anlatılmalı.

LİNK=

https://www.youtube.com/watch?v=PCCl4_B4kbY&list=PL0XhCAZX8jG47xdjNfC1xGOWz5bCcwl-u&index=4 

 

 

 1668 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MUHARREM AY - 23/10/2015
MUHARREM AYI