• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret238907
Grand.Okmeydanı


Grand Okmeydanı Balo Davet ( Okmeydanı Düğün Salonu) olarak, birlik ve beraberleğimizi sürdürmek adına salonumuzda gerçekleştireceğimiz Düğün, Nişan, Kına etkinliklerinde Karabalçık Köylülerine özel İndirim yapılacaktır.

Saygılarımızı arz ederiz...
Ziyaretçi Defteri
-- REKLAM --
Site Haritası

Turnuva HakkındaFUTBOL TURNUVASI


--- Köyümüz SİMFED'in (Sivas Merkez Köyleri Federeasyonu Futbol Turnuvası-2014) düzenlediği 2014 yılı Sivas Merkez Köyleri arasında düzenlenen futbol turnuvasına katılmıştır.

---Turnuvaya 20 köy katılmış olup oluşan gruplar şöyledir.


A GrubuB GrubuC GrubuD Grubu
DEMİRYAZIAĞILKAYAKARABALÇIKASARCIK
ESKİ BOĞAZKESENİNCEYOLYENİ BOĞAZKESENKULYUSUF
SİVRİTEPEARMUTLUEMİRHANKIZILALAN
İLKİNDİARPAYAZIYAVUTAHTIKEMENT
ULUKAPIGÖZELİ(TÖRNÜK)ÇATALKAYAKIZKAPAN---Köyümüzü en iyi şekilde tanıtmamızı sağlayacak bu etkinlik için siz değerli köylülerimizden maddi-manevi desteklerinizi rica ediyor, gençlerimizin masraflarının karşılanması için değerli iş adamlarımızı ve köyümüze gönül veren yardım severlerimizi Sponsor olmaya davet ediyoruz.

---Maçlar Sarıgazi Stadında oynanacaktır.Stad adresi ve iletişim bilgileri aşağıdadır.

Adres:Merkez Mh. Namık Kemal Cd.  Sarigazi / Sancaktepe
Telefon:0216 622 28 78
Fax::0216 622 23 06

Daha Büyük GörüntüleSİVAS MERKEZKÖYLERİ FUTBOL DOSTLUK TURNUVASI
2014  HİF KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI
TURNUVA YÜRÜTME KURULU
       TURNUVA KURALLARI      

1-               Bu turnuvada Turnuva Yürütme Kurulu kararları ve T.F.F. Hif Turnuva Talimatı, Disiplin Talimatı   uygulanacaktır.

2-              Turnuva Sivas merkez köyleri takımlarını kapsamaktadır. Katılımcı takımlar  listelerindeki oyuncuların kimlik(ehliyet yadanufus kağıdı belgelerini)oyuna başlamadan önce saha  sorumlusuna teslim edeceklerdir.

3-               Turnuva 20NİSAN -15 HAZİRAN2014tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

4-               Katılımı gerçekleşen Takım belgelerini   23 ŞUBAT 2014 tarihine kadar verecektir.  Bu tarihten sonra  oyuncu  kaydı alınmayacaktır. Liste dışında oyuncu tespitinde, listesinde olmayan oyuncuyu oynatan, ayrıca diğer kurallara uymayan oyuncu oynatan takım 3 – 0 hükmen yenik sayılacaktır, Kural ihlallerinin tekrarı halinde ise takım ihraç edilecektir. T.F.F. ‘den ve Turnuva Disiplin ve Yürütme Kurulundan  ihraç edilen takım hiçbir hak talep edemeyecektir.

5-               Takımlar listelerinde (1998) doğumludan daha küçük yaşta oyuncu bulunduramazlar.(1978) üst yaş sınırıdır. 3 kişilik kontenjanla serbest yaşta (1978 ‘den büyük)oyuncu oynatılabilir.

6-            Müsabakalar 11 x 11 futbolcu ile oynanacaktır. Esami  listesinde en fazla 18 kişi  yazılabilecektir. Takımlar sahaya 18 kişilik kadrosu ile girebilecektir. Takımlar maç içerisinde maksimum 5 oyuncu değişikliği yapabilir. Grup Müsabakaları 30 ar dakikalık iki devre halinde oynanacaktır. Devre arası 10 dakika olacaktır.

7-              Kırmızı Kart görerek oyundan atılan futbolcu Disiplin Talimatına göre en az 1 maç olmak üzere disiplin kurulu değerlendirecektir.(Saha Kenarındaki Antrenör ve Takım Sorumlusu’ da dahildir. sporcuların alacakları ceza sadece oyun içini kapsamamaktadır, maç bitiminde saha içi ve dışında hakemden alacağı (Hakemlerin sağlıklı bir maç yönetebilmesi için kesinlikle her kararlarına saygı gösterip diyaloğa girilmemelidir. “Saygı, insan sevgisini ve hoşgörüyü beraberinde getirir”)    ihtar durumunda ve sahayı terk ederken sergilediği tavır ve davranışlarda da  ceza verilebilir. (Sporcular müsabakaya geldikleri andan itibaren temsil ettikleri köyün sporcuları, o köyü temsil etmektedir. Müsabaka öncesi müsabaka sırasında ve sonrasında bu sporcular yukarda ki kurallara uymak zorundadır.

8-              FAİR PLAY CEZA PUANLARI : 1 maçta iki sarı kartı gören futbolcu kırmızı kart cezalısı olarak 1 sonraki maçta oynamayacak. Direk kırmızı kart gören oyuncu 1 maç ceza alacaktır. Fakat esami ,gözlemci ve hakem raporunda yer alacak beyanlara göre ceza artışı olabilecektir.

9-            Turnuva boyunca 3 sarı kart gören futbolcu bir sonraki maçta oynamayacak. (Finallere Kalan Takımların, gruplardan gelen  Sarı Kartları Silinecektir, Kırmızı Karttan dolayı cezalar aynen grup maçlarından Finallere taşınacaktır)

10-         Turnuvadaki takımların oyuncuları turnuva süresi boyunca hakemlere, yöneticilere, komisyon üyelerine, rakip takım oyuncu ve yöneticilerine, taciz, küfür ve darp gibi durumlar sergilediğinde takım turnuvadan ihraç edilecektir.

11-         Sivas Merkez Köyleri Turnuvasına tahsis edilen kompleksin herhangi  bir yerine verilecek maddi hasarların bedelleri zarar veren köy tarafından karşılanmak zorundadır. 

12-           Turnuva Disiplin  Kurulu Takımların maça çıkmama, müsabakadaki tutumu, hakemlere ve rakiplere karşı olan davranışları karşısında puan silme, hükmen mağlup sayma ve turnuvadan ihraç etme konusunda tam yetkiye sahiptir.(kararlar oy çokluğu ile alınacaktır)

13-       Disiplin Kurulu vermiş olduğu ceza kararlarını en geç üç gün içinde takım sorumlusuna bildirir.

14-            Tüm takımlar tek tip forma, şort, tozluk ve tekmelikle müsabakaya çıkmak zorundadır. (şort altına eşofman veya şorta uymayan streç  gibi uygunsuz kıyafet giyemez). Çivili kramponla oynamak kesinlikle yasaktır. Gözlükle oynayacak futbolcular maçı yöneten hakemin kararına göre oynayabileceklerdir.(takı, küpe ve kolye olmayacaktır.)

15-           Takım sorumluları müsabaka saatinden 20 dakika önce takım listesini (esami) Müsabaka sorumlusuna teslim etmek zorundadır. Bu süre içinde listeyi teslim etmeyen veya Müsabaka başlama saatinde hazır olmayan takımlar hükmen mağlup sayılacaktır.(Turnuva Disiplin Kurulunca karar verilecektir.)

16-            Müsabakalarda Takımlar Yedek Kulübesine Takım Sorumlusu, ve Antrenör alabileceklerdir, (Yedek kulübelerine kesinlikle çocuklar alınmayacaktır, doğabilecek sorunlardan takım sorumluları sorumludur.) Sahaya girecek Takım Sorumluları Turnuva Disiplin Kurulu tarafından verilen  Tanıtım Kartıyla sahaya Girebilecektir. Kartı olmayan saha içine kesinlikle alınmayacaktır. (Kurala uymayan,  Takım hakkında Turnuva Disiplin Kurulunca cezai işlem kararı alınacaktır. Ayrıca Turnuva Yürütme Kurulu tarafından maça atanmış olan Saha Sorumlusu (Saha içinde) Kart Takmak zorundadır, Gözlemci (Tribünde)  Tanıtım Kartı Bulundurmak Zorundadır.

17-           Müsabakalar 4 gurup halinde 5’ertakımlı olacaktır.( A,B,C,Doynanacaktır) Gruplarını  1., 2. 3.ve.4 bitiren takımlar direk bir üst tura çıkacaktır . Toplam 16 Takım bir üst tura çıkacaktır.

 

18-            Grup maçları sonunda İki takım arasında puan eşitliği durumunda İkili Averaj, Üç Takımın puanlarının eşitliğinde üçlü averaj sistemi uygulanacaktır. Puan eşitliği olan takımların aralarındaki müsabakalarda beraberlikle sonuçlanmış ise grup maçları sonunda puanlarında eşitlik varsa sırasıyla gol averajına, gol sayısına ve kart sayısına bakılacak yine eşitlik bozulmaz ise kura atışına gidilecektir.

19-       Çeyrek final, Yarı final ve Final müsabakaları 30 ar dakikalık 2 devre halinde oynanacaktır. Final maçlarının beraberlikle bitmesi durumunda 10 ar dakika uzatma beraberlik durumunun devam etmesi durumunda önce beşer penaltı atışı yine beraberlik bozulmaması durumunda ise üstünlük sağlanana kadar penaltı atışlarına devam edilecektir.

20-         Turnuva boyunca günlük maçlar tamamlandığında disiplin kurulu ve maç gözlemci raporlarına göre aynı günün son maçından sonra tüm komisyon üyeleri arasında günün maçlarının  durum değerlendirmesi (Futbolculara ve takımlara  verilecek centilmenlik, ceza, uyarı ve ihraç v.s.)yapılacaktır.

21-     Turnuvaya katılan köylerin temsilcileri (Komisyon Üyeleri) turnuvayı yönetmekle yükümlü olduklarından dolayı, takımları elenmiş olsa bile turnuva boyunca tüm müsabakalar süresince organizasyon sahasında olmak zorundalardır.

22-            Yukarıda belirtilen hükümler dışında tereddüt hâsıl olması durumunda Türkiye futbol federasyonu kararları ve futbol oyun kuralları geçerli olacaktır.

TURNUVA VE ORGANİZASYON BAŞKANI
VEYSEL ÇİL
 
İLETİŞİM SORUMLUSU
ÇETİN KAYFECİ
   
 DİSİPLİN KURULU BAŞKANI
BEKİR KOÇ

DİSİPLİN KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
CABİR DAŞDEMİR