• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret239023
Grand.Okmeydanı


Grand Okmeydanı Balo Davet ( Okmeydanı Düğün Salonu) olarak, birlik ve beraberleğimizi sürdürmek adına salonumuzda gerçekleştireceğimiz Düğün, Nişan, Kına etkinliklerinde Karabalçık Köylülerine özel İndirim yapılacaktır.

Saygılarımızı arz ederiz...
Ziyaretçi Defteri
-- REKLAM --
Site Haritası
Erol KAPUKAYA
ekapukaya@yahoo.com
HZ. PEYGAMBERİMİZİ YÜREKLERDE ANIYORUZ...
14/04/2015

HZ. PEYGAMBERİMİZİ YÜREKLERDE ANIYORUZ...
Kimdir Hz. Muhammed Mustafa.
Bir ışık doğmuştu arap yarım adasında. Bu nur ışık karanlıkları aydınlatmaya gelmiştir. Adem Peygamber Dünyaya zuhur ettiğinde bu nuru Allah Muhammed Ali diye görmüş ve sonra oğlu şit Peygamberle devam ederek Halil İbrahim Peygambere,dek gelmiştir. Çünkü Hz Muhammedin düşünce ve İnanç boyutu İbrahim Peygamberden gelir. Hz.İbrahm Tanrı birdir Ondan gayri yaratıcı yoktur diye ifade etmiş ve Hz. Muhammedde Allah birdir diye yüce Hakkı zikretmiş.

Selam olsun Hz. İbrahime
Selam olsun Hz. Mhuhammede
Peygamberimiz.
Haşımoğullarından Zuhur etti Hz. Muhammed. 20 Nisan 571de mekkede dünyaya geldi. Babasının adı Kureyş haşimoğullarından Abdulmuhtalib oğlu Hz. Abdullahtır. Annesinin adı Aminedir. Amcasının adı Ebutalibdir. Hz.Ali amcası oglu ve aynı zamanda damadıdır. Eşinin adı Hz. Haticedir. Çocukları İbrahim ve Fatımadır.İbrahim küçük yaşta hakka yürüyünce Peygamberimizi çekemeyenler Hz. Muhammede ebder dediler bu söz soyu kesk anlama geliyordu. O çağın İnsanları soyun erkek evlattan devam edeceğini algılıyordu. Ama gel görki bu durum Peygamberimizi çok üzüyordu Kendisine nazil olan kutsal kitap kuranı kerimin Kevser Suresi nazil oluyor ve biz sana kevseri verdik senin soyun Kızın Fatımadan ve Aliden devam edecek ya Muhammed mustafa deniliyordu.
Arayı arayı bulsam izini
izinin tozuna sürsem yüzümü
hak nasip eylese görsem yüzüne
ya muhammed Canım arzular seniİki Cihan Güneşimiz Muhammed Mustafa. 63 Yıllık ömründe 23 yıl Peygamberlik hizmetinde bulunmuştur. Tüm çabası İnsanlara yardımcı olmak ve doğru yol göstermek olmuştur. Komşusu açken,tok yatan bizden değildir buyurmuştur.

Bir mübarek sefer olsada gitsem
kabe yollarında kumlara batsam
hub Cemalin bir kez düşte seyretsem
ya muhammed Canım arzular seniPeygamberimiz Muhammed Mustafa gelir eşitsizliğinden,Cinsiyet ayrımcılığına,kadın sömürüsünden haksız yere kazanç sağlayanlara dek insanın İnsan üzerindeki haksız hakimiyetini kaldırmış,tüm insanların eşit ve bir olduğunu dille ıspat etmiş, mümünler kardeştir demiştir. Yine bir rivayette ise ben güzel ahlak binasının son tuğlasıyım buyrmuştur.

Ne mutlu güzel Ahlaka sahip olanlara.
Selam olsun Muhammed Mustafaya.Bizim Peyhambeimiz Muhammed Mustafa ve Şahı Velayati Aliyel Mürteza gül ile zülfikarı sembolize ederler. Gül Muhammede, Zülfikar Aliye benzer.Hz Muhammede bir sohbette sorarlar, ya muhammed mustafa kimler iyi dediklerinde Peygamberimiz Cevaben her milletin iyisi iyidir der.


Dedelerde Dualarında söyle ifade eder.
Cenabı Hak iyilerin yüzü suyu hürmetine Cümlemize saglık sıhat versin derler.

Yunus metheyledi seni dillerde
sevilirsin bütün bu gönüllerde
aglayı aglayı gurbet ellerde
ya muhammed Canım arzular seni
O Yüce Peygamberimz İlme çok önem vermiş İlim Çinde olsa bile gidiniz demiş ve kuranın ilk zuhur eden ayeti ise Oku ya muhammed diye nazil edilmiş.Biz Alevi Canlar Dualarımızda Allah Muhammed Ali diye duamıza başlarız. Allah Cemi Cümle Kainatı yaradandır. Muhammed Onun Resuludur. Ali ise Allahın Aslanıdır.
Yemen ellerine bir Can gönderdim
ya ali sen sakla senden isterim
ak parnağın kırmızıya bandırmış
ya ali sen sakla senden isterim.
Hz Peygamberimiz Ben İlmin şehriyim. Ali kapısıdır. Şehre girmek dileyen Ali kapısına varsın buyurmuştur. Hz Peygamberimiz Ali ile biz et ve tırnak gibiyiz, et ve tırnek birbirnden nasıl,ki ayrılmaz. Ali ile bizde birbirimizden ayrılamayız dimesinin önemi ise Aliye varmadan Hz.Muhammedin Şehrine varılamayacagının ifadesinin tanımı Yüce Hakkın sunumudur.


Hak Velilerini anlatmaya, Peygamberleri tanımlamaya ne zaman yeteri gelir, nede anlatmakla bitirilir. Onlar Hakkın en Yüce Cevherleridir. Deryanın suyu bitmez. İlimin sununu kimseler bilmez. Hz. Ali bile bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum der.


Alçak gönüllü olmak işte böyle bir deger.Muhammed Aliye Ehlibeyt Canları herdem niyaz ederler.

G E L G Ö R K İ

Bin yıldır Anadolu topraklarında memleket için mücadele eden,barış için çaba gösteren Aleviler. Ne yazık,ki birliğede eremediler.bunun böyle olmasının birilerinin işine geldiğini artık g ö r m e l i l e r. Yirmibirinci yüzyıldayız. Aleviler eteğindeki taşı dökmeli ve bu toplumun birliğini bozanlara karşı ulu bir çınarın kurdunu ayırtlarcasına içlerinde,ki yanlş yapana dur demeli. Toplumumuzun birliği kişisel çıkarlarlardan, menfaatlardan elbette çok, çok önemli.Hak arayan bir toplum hile verirse. Dedimye bu durumun birlierinin işine geldiğini bilmeli. Hak için Halk için dik duruşundan ödün vermemeli.Tv. kanallarında soyumuza,inancımıza giybet edenleri nasıl susturacagımızın tek yolu birlik ve beraberlikten geçebileceğini Alevi yöneticiler bir daha gözden geçirmeli.


Peygamberi sahiplenen, yarın Aliyide elinden alır. Cemevinide.
İki Cihan güneşisin ya muhammed mustafa
aşıkların sen demisin ya muhammed mustafa
yolun yitiren şaşkına,şefaat eyle düşküne
şahı velayet aşkına ya muhammed mustafa.Sen yüce Hakkın nurusun ya muhammed mustafa
dogum günün kutlu olsun ya muhammed mustafa
erol dedem dara dursun ya muhammed mustafa
Ehlibeytine selam olsun ya muhammed Mustafa

 

CEM    VAKFI  ŞUBESİ

Haranmidere Cemevi

Dedesi Erol Kapukaya

Sevgi ve saygılarımla.997 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Yeni Yılınızı Tebrik Ediyorum - 16/12/2016
Yeni Yılınızı Tebrik Ederim
MUHARREM ORUCUNUZ KABUL OLSUN - 30/09/2016
MUHARREM ORUCUNUZ KABUL OLSUN
HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 03/05/2016
.
ARADIM - 04/06/2015
ARADIM
DUA - 16/05/2015
DUA
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN - 08/05/2015
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 02/05/2015
HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BİRLİK CEMİ - 22/04/2015
BİRLİK CEMİ
YARABBÜ ALEMİN - 20/04/2015
YARABBÜL ALEMİN
 Devamı